6c na wycieczce

W dniu 2.10.2017 r. klasa 6 c udała się na, od dawna wyczekiwaną, wędrówkę w przepiękne jesienne Bieszczady. Początek turystycznej przygody klasa rozpoczęła w Przełęczy Wyżniańskiej. Po ok. 1,5-godzinnym marszu uczniowie bez większego problemu zdobyli   Małą Rawkę /1272 m n.p.m/ skąd mogli podziwiać wspaniałą panoramę Wetliny Caryńskiej i Wetlińskiej. Następnie krótki przemarsz na Wielką Rawkę / 1307 m m n.p.m / i dłuższa chwila na odpoczynek, zdjęcia i posiłek. Po przerwie młodzi turyści wyruszyli w drogę powrotną w stronę Ustrzyk Górnych. Droga powrotna z Wielkiej Rawki okazała się trudna i wymagająca dużej koncentracji szczególnie gdy trzeba było pokonać bardzo strome i kamieniste odcinki szlaku. Po drodze w  szałasie uczniowie zasiedli do „leśnych ławek” ,ponieważ rozpoczęła się lekcja przyrody. Pośród wspaniałej bieszczadzkiej scenerii Amelka, Kaja i Michał rozpoczęli realizację ciekawych tematów dotyczących świata zwierząt, roślin oraz jaki jest wpływ budowy geologicznej na krajobraz Bieszczadów. Po ciekawej lekcji przyrody turyści udali się na zasłużony posiłek w Ustrzykach Górnych. Ok. godziny 18.00 cała klasa ,pełna wrażeń,  dotarła do Przemyśla. Wszyscy uczniowie i rodzice spisali się na medal. Będziemy czekać na następne turystyczne wyzwania.

 

Tekst zredagował Krzysztof Grabowski