„Am Anfang war die Poesie”

SP16 w Przemyślu

W dniu 5 czerwca 2 uczennice klasy 4d- Gabriela Siuta oraz Natalia Pych wzięły udział w V Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej ”Am Anfang war die Poesie”. Uczennice reprezentowały wyróżniająco naszą szkołę w swojej kategorii wiekowej, gdyż zajęły  miejsca na podium- G. Siuta – miejsce I, N. Pych – miejsce II.

Konkurs odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu i adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, funkcjonujących jeszcze gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Przemyśla i okolic. Wydarzenie organizowane jest przez PSNJN, oddział w Przemyśli, a wspierany przez Instytut Goethego w Krakowie i wydawnictwo LektorKlett. Celem konkursu jest przede wszystkim pogłębienie wiedzy o literaturze niemieckojęzycznej, poszerzeni znajomości twórczości poetów niemieckojęzycznych oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.

Nasze laureatki zostały wyróżnione nagrodami rzeczowymi , a ponadto otrzymały pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy odwagi  i odniesionego sukcesu.