Egzaminy DSD już za nami :)

W dniach 14, 27 i 28 marca odbył się już po raz szósty egzamin DSD  Deutsches  Sprachdiplom I stopnia). W pierwszym dniu 62 trzecioklasistów gimnazjów (w tym 16 uczniów naszej szkoły z klasy  3GC) realizujących program DSD I przystąpiło do egzaminu pisemnego DSD I na poziomie A2/B1. Egzamin odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu.  Gimnazjalistom towarzyszyli dyrektorzy szkół oraz nauczycielki i nauczyciele języka niemieckiego. Egzamin sprawdzał czytanie ze zrozumieniem, słuchanie oraz sprawność pisania w języku niemieckim.

27 i 28  marca przeprowadzony został egzamin ustny, który jak co roku przeprowadzany jest w szkole macierzystej kandydatów DSD. Przewodniczącą tej części egzaminu była pani Aneta Ligęza –Kuśnierz, natomiast egzaminatorem była pani Katarzyna Zaremba-Schulz. Tę część egzaminu wszyscy nasi uczniowie zdali z bardzo dobrymi wynikami.

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szczególne podziękowania kierujemy do wychowawcy klasy IIIG C- Bogumiły Bzorek oraz całego zespołu  wychowawczego za wsparcie naszych gimnazjalistów.

Tekst KZS