Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzimy od 2007 roku 08 listopada, ale uczniowie klas pierwszych dzień wcześniej o godz. 8.30 zasiedli w stołówce szkolnej do wspólnego, zdrowego śniadania. Wszystkie potrzebne produkty zakupili, przygotowali i rozłożyli na stołach rodzice uczniów, za co im ogromnie dziękujemy. Historię obchodzenia i przesłanie  tego dnia przedstawiła krotko p. Bogusława Kaczmarska. Korzystając z piramidy i talerza zdrowia przypomniała też dzieciom zasady zdrowego odżywiania, których wszyscy powinniśmy przestrzegać, aby zachować zdrowie. Zachęciła do świadomego kupowania i konsumowania produktów spożywczych. Bardzo ważne jest, aby pamiętać codziennie o regularnych posiłkach i spożywaniu owoców i  warzyw. Nasi uczniowie od wielu lat uczestniczą w programie "Śniadanie daje moc", więc wiedzą, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem i powinno być nie tylko wartościowe, ale również zjedzone  o właściwej porze. Wszystkim życzymy smacznego i dużo zdrowia na talerzach nie tylko dzisiaj, ale każdego dnia.

Notatkę przygotowała B. Kaczmarska