II Edycja Tygodnia dla integracji

W ramach Tygodnia dla integracji, w dniach 05.06-07.06.2017r. , uczniowie ze wszystkich klas integracyjnych uczestniczyli w zajęciach plastyczno-relaksacyjnych, strzeleckich oraz warsztatach psychologicznych pt.”Empatia”.

W dniu 05.06.2017r. uczniowie z klas Ia, IIa oraz IIIa wzięli udział w zajęciach plastyczno-relaksacyjnych zorganizowanych przez wychowawczynie świetlicy, pedagoga-terapeutę i logopedę. Przy muzyce uczniowie malowali farbami elementy wodnego świata. Efektem pracy uczniów jest wielki obraz przedstawiający krajobraz morski, który możemy podziwiać na korytarzu koło świetlicy szkolnej.

W dniu 07.06.2017r. dzięki uprzejmości Pana Zbigniewa Sebzdy oraz Pana Zdzisława Welszynga z  Klubu Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie” uczniowie klasy IVa i Va uczestniczyli w zajęciach strzeleckich. Uczniowie mieli możliwość spróbować swoich sił w strzelaniu karabinkiem laserowym.

W dniu 7.06.2016 na zielonej sali odbyły się warsztaty dla uczniów na temat empatii. W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy IGA, IGB i IGE. Zajęcia składały się z trzech części. W pierwszej części uczniowie obejrzeli film „Przemoc w szkole”, następnie uczennice z klasy IIIGA Jagoda Falger i Karolina Kasprzyk opowiedziały historię o empatii, popartą prezentacją multimedialną. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest empatia i dlaczego warto ją trenować. W drugiej części gimnazjaliści wzięli udział w tanecznych zabawach integracyjnych. Młodzież bawiła się świetnie przy różnych tańcach, choć z największym entuzjazmem została odtańczona „Belgijka”. W trzeciej części uczniowie zostali podzieleni na mniejsze grupy, w których rozegrali grę „Empatio”. Sama gra polegała na opowiadaniu historii o współgraczach, na podstawie wcześniej wylosowanych kart oraz odgadywaniu ich emocji. Podczas warsztatów wszyscy świetnie się bawili. Warsztaty poprowadziły Marta Kowalska i Ewa Sowa