Nasi uczniowie w Sejmie RP

W dniach 26 i 27 września wybrani uczniowie naszej szkoły spędzili miło czas na wycieczce w Warszawie. Dzięki uprzejmości posła na Sejm RP Pana Andrzeja Matusiewicza młodzież mogła z bliska przyjrzeć się pracy posłów oraz poznać uroki stolicy.

Program wycieczki był niezwykle interesujący, pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Stare Miasto, przeszli Traktem Królewskim od Zamku Królewskiego obok Pałacu Prezydenckiego aż do Placu Niepodległości, gdzie mogli obejrzeć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W dalszej historycznej części wycieczki zwiedzano Wojskowe Powązki.

Uwieńczeniem dnia był pobyt na Stadionie Narodowym, gdzie można było poczuć atmosferę sportowych emocji, oglądając miejsca, w których przebywają nasi piłkarze.

Drugi dzień zawierał także wiele atrakcji, w pierwszej kolejności uczniowie spędzili parę godzin w Centrum Nauki Kopernik, gdzie praktycznie sprawdzali wiedzę z wielu dziedzin. Potem, po małej przechadzce w okolicach Placu Trzech Krzyży, grupa uczniów weszła do Polskiego Parlamentu. Mieliśmy szczęście, bowiem odbywały się obrady i na sali znajdowali się wszyscy posłowie. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość obserwowania, w jaki sposób odbywa się głosowanie.

Miłym, dla nas akcentem, było powitanie naszej wycieczki przez Marszałka Sejmu prowadzącego obrady. Oczywiście zawdzięczamy to Panu Andrzejowi Matusiewiczowi,
w którego towarzystwie zwiedzaliśmy sejm oraz zjedliśmy obiad w hotelu poselskim. 
Po wykonaniu ostatnich pamiątkowych zdjęć pozostał tylko powrót do Przemyśla.

Na pewno wrażenia i przeżycia pozostaną na długo w pamięci naszych uczniów.

 

Tekst zredagowała Dorota Strociak-Nuckowska