Niedzielne kolędowanie chóru Triola

SP16 w Przemyślu

Wieloletnią tradycją naszego Chóru Triola jest kolędowanie. W tym roku - podczas mszy św. w  kościele na MB Królowej Polski na Kmieciach. Nasi młodzi chórzyści zaśpiewali w wielogłosie zarówno tradycyjne kolędy i  żywiołowe pastorałki  jak i kolędy nowe, niosące  przesłanie współczesnym ludziom.  

Na kilkanaście  godzin przed występem  pani dyrygent Joanna Cioch miała obawy czy podołamy, gdyż złośliwy wirus szybko dziesiątkował społeczność naszej szkoły. Na szczęście udało się. Chórzyści zostali nagrodzeni gromkimi  brawami przez  ludzi zgromadzonych w kościele, a także otrzymali słowa podziękowania „za rewelacyjny występ” od  księdza.

Starsi chórzyści do dziś wspominają inne przeszkody stojące na drodze do niedzielnego kolędowania: dwudziestostopniowy mróz, który utrudnił uruchomienie samochodów, czy wielkie, nocne opady śniegu.

Co będzie za rok...

 

Tekst zredagowała Joanna Cioch