W drodze do Betlejem

Uczniowie klas trzecich gimnazjalnych naszej szkoły, w ramach zajęć artystycznych postanowili w tym roku połączyć siły i stworzyć wspólną grupę kolędniczą. Każda klasa miała swój pomysł na kolędy i swój wizerunek. Klasa 3ga – chciała pokazać się nie tylko wokalnie, ale także wcielić się postacie aniołków, diabołków, Maryi. Chłopcy z 3gb, stuprocentowo męskiej klasy  – zachwyceni swoimi możliwościami głosowymi po mutacji i zachęceni udanym występem z okazji Święta Niepodległości, sprawnie pracowali nad utworami. Zaś klasa 3gc, w której prym wiodą chórzystki, wszystko chciała śpiewać na głosy. Konsensus w końcu został osiągnięty. W przedświątecznej scenerii zabrzmiały stare i nowe polskie kolędy i pastorałki w rywalizacji dwóch grup – męskiej żeńskiej. Występ kolędników adresowany był do uczniów młodszych klas, którzy z radością włączyli się do wspólnego śpiewu. Za udane kolędowanie, zgodnie z tradycją, kolędnicy otrzymali słodką zapłatę. Już myślą o następnym wspólnym muzycznym projekcie na wiosnę.

Tekst zredagowała Joanna Cioch