WIZYTA NA STRZELNICY SPORTOWEJ LOK PRZEMYŚL

W dniach 6-8 grudnia 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich odwiedzili Strzelnicę sportową LOK w celu wyłonienia przyszłych reprezentantów naszej szkoły do Ligi Strzeleckiej. Organizatorami wyjścia byli Przemysław Gładki oraz Marek Kania, którzy przez trzy dni objaśniali uczestnikom zasady obowiązujące na strzelnicy, cierpliwie tłumaczyli i pokazywali, jak należy strzelać. Na miejscu wszyscy również mogli liczyć na fachową pomoc pani Katarzyny. W środę strzelnicę odwiedzili uczniowie klasy 7a i 2gd wraz z wychowawcami: panem Maciejem Ryniakiem oraz panią Martą Zybińską, w czwartek – uczniowie klasy 5b i 4d z panem Przemysławem Gładkim i panią Agnieszką Kaczmarek, a ostatniego dnia – uczniowie klasy 6c z panem Krzysztofem Grabowskim. Uczestnicy wyjścia mieli okazję zobaczyć, jak wygląda strzelnica kulowa (oś 25 m i 50 m) oraz sprawdzić celność swojego oka na strzelnicy pneumatycznej (oś 10 m). Uczniowie w postawie stojącej strzelali z karabinka pneumatycznego do tarcz umieszczonych w odległości 10 metrów. Każdy najpierw oddał 5 strzałów próbnych, a potem 15 właściwych. Ostatniego dnia całej imprezy został zorganizowany turniej strzelecki, który zakończył się wyłonieniem sześciu najlepszych strzelców. Wszyscy świetnie się bawili, a każde trafienie w czarne pole było powodem radości i dumy. Najbardziej cieszyli się chyba najmłodsi, którzy podeszli do tego bardzo emocjonalnie, a po zakończeniu strzelania pokazywali sobie nawzajem swoje tarcze. Nieważne, że nie wszyscy trafili w środek. Liczyła się rywalizacja i możliwość sprawdzenia swoich niewielkich jeszcze umiejętności(dla większości dzieci był to pierwszy kontakt ze strzelectwem). Na zakończenie warto wspomnieć, że strzelectwo to nie tylko dobra zabawa. Podczas zajęć nauki strzelania uczestnicy nabywają umiejętności koncentracji, panowania nad swoimi emocjami, wzmacniają charakter, dyscyplinę i poczucie pewności siebie. Uczą się odpowiedzialności i bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią i odpowiedniego zachowania na strzelnicy. W lutym zapraszamy klasy gimnazjalne.