Wizyta w Banku Pekao S.A.

W dniu 4.10.2017 r. klasa 6 c udała się do Banku Pekao S.A. na niezwykle ciekawą lekcję o tym

jaką rolę w naszym życiu pełnią banki. Uczniowie rozpoczęli jedno z trzech spotkań z pracownikami banku w ramach projektu edukacyjnego „Banki i ich funkcje”. Pani Agnieszka, pełniąca funkcję menedżera,  opowiedziała w ciekawy i profesjonalny sposób o tym czym na co dzień zajmują się banki. W wykładzie nie zabrakło interesującej opowieści o historii pieniądza i jaką spełniał i spełnia rolę w życiu człowieka. Emocje sięgnęły  zenitu gdy pani  Bożena przyniosła walutę z różnych krajów,

euro, funty, franki, dolary i złotówki. Wszyscy mieli okazję zobaczyć bardzo wysokie nominały pięciuset euro i pięciuset złotych. Panie opowiedziały jaka instytucja emituje pieniądze oraz jakie są zabezpieczenia przed próbą ich podrabiania. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali ważnych informacji a na końcu mogli sami sprawdzić na specjalnych urządzeniach jakie są zabezpieczenia na poszczególnych banknotach. Następne dwie lekcje odbędą się w szkole w ramach godzin wychowawczych.

 

Tekst zredagował Krzysztof Grabowski