Wizyta w teatrze.

Dnia 20.12.2017 r. wraz z klasą 2GA wybraliśmy się na jednodniową wycieczkę do Rzeszowa. Odwiedziliśmy Teatr "Maska", aby obejrzeć spektakl na podstawie powieści Karola Dickensa pt.: "Opowieść wigilijna".

O godzinie 6:45 zebraliśmy się przed szkołą, by po kolei wejść do autokaru stojącego przy szkole. Pogoda nam nie sprzyjała - było chłodno, a w dodatku rosił deszcz.

Po przyjeździe do Rzeszowa udaliśmy się w stronę teatru. Oddaliśmy kurtki i w spokoju weszliśmy na salę. Zajęliśmy wolne miejsca, czekając na rozpoczęcie spektaklu.

Występ trwał ponad godzinę. Miał naprawdę ładną oprawę graficzną, jak i ciekawe oświetlenie. Aktorzy zagrali bardzo profesjonalnie, ani na chwilę nie wychodzili ze swojej roli. Kostiumy i charakteryzacja wyglądały nienagannie i elegancko, w dużym stopniu nawiązywały do stylu wiktoriańskiego, a sceny ze "sztucznym tłumem", z którego plecami zmieniano dekorację świadczyły o pomysłowości reżysera. Występ był przyjemny, wprowadzający w świąteczną atmosferę. Polecilibyśmy go każdemu zwolennikowi teatru.               

Po wyjściu z teatru zwiedziliśmy trasę podziemną Rzeszowa, której korytarze znajdują się 0,5 do 10 m pod Rynkiem. Powstały w XVIII w., a ich powierzchnia zajmuje 646 m kw. Wycieczka po podziemiach zajęła nam prawie godzinę.

Po zakończeniu zwiedzania wyszliśmy na zewnątrz. Znów mogliśmy zaczerpnąć zimnego, deszczowego powietrza.

Wolny czas spędziliśmy na Rynku pełnym restauracji i barów. Niektórzy zgłodnieli i zapragnęli zmierzyć się z ogniem ostrego sosu chili obficie polanego po kebabie. Walka okazała się nierówna i straszna. Trzech śmiałków nie dało rady jednemu posiłkowi. W końcu udaliśmy się w stronę autokaru, by około 14:00 wrócić do Przemyśla.

Był to udany wyjazd, chociaż pogoda bardzo wystawiała na próbę naszą wytrzymałość.

Red. Natalia Kurasz