„Wybitna laureatka”

SP16 w Przemyślu

Dzień 12 czerwca 2018 to data szczególna dla laureatów konkursów przedmiotowych organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, gdyż osiągnięty sukces został doceniony, a włożony wysiłek nagrodzony  podczas uroczystości w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie. Panie: Kurator Małgorzata Rauch oraz Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart uhonorowały zaangażowanie uczniów oraz ich wyróżniające osiągnięcia. Zdobyli je dzięki ciężkiej pracy oraz wsparciu nauczycieli. Najlepszym na to dowodem może być tytuł „wybitnego laureata”, po który sięgali dwu-, a nawet trzykrotnie.

Z ogromną dumą podajemy do wiadomości, iż nasza trzecioklasistka, Joanna Świszcz - uczennica gimnazjum - SP16, została łowcą tytułów, gdyż jest laureatem konkursu z j. niemieckiego oraz biologii. Asia otrzymała dyplom „wybitnego laureata”, statuetkę PRYM, która będzie zawsze przypominać, iż „ciężka praca się opłaca” oraz pamiątkową przypinkę. Natomiast pani Dyrektor odebrała zaszczytny certyfikat przyznany Szkole Podstawowej nr 16 „Szkoła przyjazna utalentowanym uczniom”.

Udział w tak zaszczytnym wydarzeniu jest potwierdzeniem faktu, iż nauka  powinna pozostać w tak szybko zmieniającym się świecie wciąż najcenniejszą wartością.