Wycieczka klasowa Przemyśl - Huwniki - Arłamów

16 maja 2017 r. uczniowie klasy II b z wychowawczynią oraz rodzicami wybrali się na wycieczkę klasową Przemyśl - Huwniki - Arłamów.

Pierwszy przystanek na naszej trasie to Placówka Straży Granicznej w Huwnikach. Funkcjonariusze oprowadzili nas po budynku i pokazali pomieszczenia w których pracują. Największe zainteresowanie wzbudziła prezentacja broni. Na parkingu oglądaliśmy wnętrza samochodów wyposażonych w specjalistyczny sprzęt. Uczniowie mieli możliwość posiedzenia w pojazdach, jakimi strażnicy patrolują granice naszego państwa. Panowie bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy w Straży Granicznej. Następnie udaliśmy się w dalszą podróż. W Arłamowie   przywitała nas  wiosenna burza. Wykorzystaliśmy ten czas na ognisko Drewnianej Chacie, gdzie każde dziecko mogło po opieką  upiec kiełbaskę, przygotować herbatę.

 Po posiłku wyszło słońce i wtedy wybraliśmy się na wycieczkę po ośrodku, podziwiając roztaczający się wokół  przepiękny krajobraz. Po dojściu do boiska piłkarskiego chłopcy rozegrali mecz. Dla miłośników koni atrakcją były stajnie oraz wybieg, które odwiedziliśmy. Największą frajdą jednak były zabawy na placu zabaw, oraz pobyt w hali sportu. Wracaliśmy szczęśliwi , zadowoleni, gdyż na wszystkich to miejsce zrobiło niesamowite wrażenie.

Serdecznie dziękujemy komendantowi Placówki Straży Granicznej w Przemyślu oraz funkcjonariuszom z Huwnik za bardzo miłe przyjęcie.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Pana Witolda  Malawskiego, któremu dziękujemy za przygotowanie  wycieczki i zabezpieczenie pojazdu, którym podróżowaliśmy.

                                                                                                                             Opracowała R. Szabaga