Wycieczka klasy III c do stadniny koni

SP16 w Przemyślu

14 września 2017 r. klasa III c pojechała na wycieczkę do stadniny koni w miejscowości Panieński Czub, w gminie Bircza.

    Najpierw dzieci zwiedziły stajnię, gdzie pani Natalia przedstawiła konie, opowiedziała, jak bezpiecznie należy się przy nich zachować i czym są karmione. Później obserwowały na wybiegu konie, które biorą udział w wyścigach konnych oraz podziwiały piękne widoki. W tym czasie pracownik stadniny przygotował do jazdy dwie klacze: Virginię i jej córkę Wiśnię. Następnie dzieci po założeniu kasku jeździeckiego miały przejażdżkę konną. Później był poczęstunek pieczoną kiełbaską i wspólne sportowe zabawy. Pogoda dopisała. Humor wszystkim dopisywał.

    Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone. Żałowały tylko, że czas tak szybko minął.

 

Tekst zredagowany wspólnie przez dzieci i ich wychowawczynię, p. Anetę Hadam