Zajęcia artystyczne klasy 3gc w odmiennej scenerii

Celem przedmiotu „zajęcia artystyczne” jest rozwijanie szeroko rozumianej kreatywności. Po warsztatach architektonicznych, rytmicznych, wokalnych, przyszedł czas na dawno zaplanowane warsztaty ceramiczne. Odbyły się one w nowej siedzibie Pracowni Ceramiki „Zapiecek”  w sercu Starego Miasta. Wszyscy uważnie słuchali poleceń pań prowadzących warsztaty i sumiennie realizowali krok po kroku swoje „dzieło życia”, czyli glinianą, fantastyczną postać. Trzeba przyznać, że uczniowie wykazali się inwencją i pomysłowością i nawet najwięksi malkontenci nie mieli powodów do narzekań, mając „ręce pełne roboty”. Pod czujnym okiem pań dzieła zostały przez nas wymalowane i oczekują teraz na wypalenie w piecu.

Po skończonych warsztatach udaliśmy się na „rajd standard”, czyli doskonale znaną już od sześciu lat naszej klasie trasę, celem wykonania klasowej sesji zdjęciowej w pierwszy dzień jesieni.

 

Tekst zredagowała Joanna Cioch