"Zanim szadź posrebrzy świat" - Przemyskie Dyktando

Po raz 15 w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się Przemyskie Dyktando pod honorowym patronatem prezydenta miasta p. Roberta Chomy. Uczniowie pisali teksty dyktand przygotowane przez lokalną pisarkę p. Marię Żemełko w dwóch kategoriach wiekowych- klasy III i VI SP. Naszą szkołę reprezentowali wyłonieni w eliminacjach uczniowie: Julia Prachowska kl. III a, Miłosz Babiak kl. III c i Szymon Rakicki kl. VI a. Teksty obu dyktand były bardzo trudne, pełne pułapek ortograficznych i zawiłości językowych, tym bardziej miło jest mi poinformować, że Julia otrzymała wyróżnienie zajmując 3 miejsce wśród 20 uczestników z przemyskich szkół. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci dodatkowo nagrody rzeczowe. Uczniów do dyktanda przygotowywali wychowawcy klas, którym należą się podziękowania.

Opiekę nad uczniami  podczas konkursu i tekst zredagowała B. Kaczmarska