,,Znów kolejny rok za nami” – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Chwila, na którą czeka każdy uczeń, czyli przyjście wakacji, nadchodzi. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, był to piątek 23 czerwca. Obchody zakończenia roku odbywały się w dwóch turach: o godz. 9.00, klasy IV-VI o godz. 10.00 gimnazjaliści.

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, podobnie jak w latach wcześniejszych, zakończyli rok szkolny dzień w czwartek po południu.

W piątkowe przedpołudnie  starsze klasy podstawówki żegnała p. Dyrektor Alicja Dobosz wspólnie z p. dyrektor Anną Trzeciak, a najstarsze pokolenie także p. Dobosz z  p. Dyrektor Barbarą Kędrą. Nie zabrakło na tych uroczystościach przedstawicieli Rady Rodziców.

Tradycją naszej szkoły jest przyznawanie tytułu Prymusa Szkoły najlepszemu uczniowi lub uczennicy ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Nagrodę funduje Rada Rodziców. Ponadto podczas uroczystego zakończenia roku wręczane były, oczywiście oprócz świadectw z wyróżnieniem, nagrody za rozliczne osiągnięcia naukowe, plastyczne, muzyczne, sportowe oraz stypendia naukowe i sportowe.

W tym roku bezsprzecznie całą pulę zgarnął uczeń klasy III g C Klaudiusz Misiak, który oprócz bycia finalistą konkursu historycznego, zdobył miano Prymusa Szkoły.

Najwięcej emocji wzbudziło jednak pożegnanie klas trzecich. Uczniowie każdej z klas odśpiewali swoim wychowawcom przygotowane pożegnalne piosenki. Nic dziwnego, że łzy kręciły się w oczach wszystkich.

Po uroczystościach ogólnych, uczniowi przeszli z wychowawcami do klas, gdzie nastąpiły pożegnania w bardziej kameralnym gronie. Rozdano resztę świadectw, złożono sobie życzenia radosnych, ale bezpiecznych wakacji, i do zobaczenia we wrześniu.

 Ciekawe, czy poznamy naszą odremontowaną szkołę :)