RODODobry StartKonkursyReforma edukacjiMobireg - informacjeAkademia Rodzicabe well at schoolFundusz Pomocy Szkole

Dziennik elektroniczny w Szkole Podstawowej nr 16 w Przemyślu.

Tu znajdziesz informacje dotyczące dziennika (między innymi odzyskiwanie hasła).

Wycieczka klasy 4 B

SP 16

Nasza pierwsza wycieczka z nowym wychowawcą W piątek, 14 września uczniowie klasy 4b mieli zaplanowaną wycieczkę do Rzeszowa i Jarosławia. O godzinie 8:30 odbyła się zbiórka na parkingu koło ,,Orlika”. Pełni entuzjazmu, żegnani przez rodziców, wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy na pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym. Kierunek Rzeszów - FlyPark . W autobusie wychowawca, pan Rafał Kupecki, poinformował o zasad panujących podczas jazdy i całej wycieczki. Uczniami opiekowali się: pan Przemysław Gładki oraz rodzice, pani Joanna i pan Wojciech.

Zawody lekkoatletyczne

W dniu 12 września 2018 r. na przemyskim stadionie Juvenii odbyła się kolejna edycja Szkolnych Zawodów Lekkoatletycznych Szkoły Podstawowej Nr 16 w Przemyślu. Udział wzięło ponad sześćdziesięciu uczniów od czwartej  aż do trzeciej klasy gimnazjum. Wspaniała wrześniowa pogoda tworzyła niezapomniany klimat królowej wszystkich dyscyplin – lekkiej atletyki. Biegi, skoki rzuty to wszystko działo się z udziałem uczniów, którzy swoją postawą udowodnili, że warto być aktywnym

i czerpać z tej aktywności dużo frajdy.

Obiady w szkole

Informujemy, że obiady w stołówce szkolnej wydawane będą od 17 września br. Na stronie szkoły, w zakładce INFORMACJE - STOŁÓWKA SZKOLNA, dostępny jest aktualny jadłospis.

I tak rozpoczął się nowy rok szkolny.....

W dniu 3 września 2018r. rozpoczął sie nowy rok szkolny. Po oficjalnym wystąpieniu Pani dyrektor nastąpił ważny moment dla wszystkich uczniów klas pierwszych. W obecności pań wychowawczyń, rodziców i przybyłych gości  uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Aktu pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor Alicja Dobosz.

"Dzień Rodziny"

SP16 w Przemyślu

W dniu 21 czerwca 2018r. po uroczystym zakończeniu roku szkolnego dla pierwszego etapu edukacyjnego uczniowie kl. III a wraz ze swoimi paniami i Rodzicami udali się na ostatnią imprezę klasową - Dzień Rodziny połączony z pożegnaniem klasy. Dzieci  zaprezentowały inscenizację pt. "Wspaniałych rodziców mam", wygłaszały wiersze okolicznościowe, śpiewały piosenki. W role trzech tatusiów wcielili się: Mateusz, Jakub oraz przyszły wychowawca kl. IV a p. Mariusz Bury, który zgodził się zastąpić chorego ucznia Zbyszka.

Kolejny egzamin DSD za nami

SP16 w Przemyślu

W bieżącym roku szkolnym, 13 marca, kolejna grupa  uczniów klasy 3c gimnazjum  miała możliwość przystąpić do państwowego egzaminu z j. niemieckiego DSDI, który odbył się w II LO w Przemyślu. Należy podkreślić fakt, iż egzamin przeprowadzany jest tylko w licencjonowanych szkołach partnerskich Republiki Federalnej Niemiec.  Młodzieży z Gimnazjum Nr 4, Nr 3 i Nr 1 towarzyszyli dyrektorzy szkół oraz nauczycielki języka niemieckiego.

Podsumowanie projektu "be-well@school.eu"

SP16 w Przemyślu

W latach 2016-2018 uczniowie  naszej szkoły mieli szansę uczestniczyć w projekcie "be-well@shool" w ramach programu Erasmus+, akcja 2. Projekt polegał na międzynarodowej współpracy placówek edukacyjnych  zajmujących się edukacją szkolną. Partnerami były szkoły z Włoch, Niemiec i Litwy. Podjęte działania miały za zadanie wprowadzenie zmian, innowacji i dobrych praktyk w celu zapewnienia wysokiej jakości kształcenia.

Zakończenie roku szkolnego uczniów klas IV-VII oraz uczniów klas gimnazjalnych

W życiu istnieje pewna prawidłowość: coś się zaczyna i coś się kończy. Dzień 22 czerwca był tym momentem życia dla wielu uczniów naszej szkoły, w którym zakończył się dla nich pewien, bardzo ważny etap ich życia. Uczniowie klas trzecich gimnazjum kończyli szkołę. Dla niektórych było to pożegnanie w placówką, w której spędzili 9 lat swojego życia.

Były łzy wzruszenia przy pożegnalnej piosence, ale także duma z odniesionych sukcesów naszych laureatów konkursów: Joasi Świszcz, Mateusza Kowala, Kuby Korytko  oraz posiadaczy świadectw z wyróżnieniem.

Zakończenie roku szkolnego dla I etapu edukacyjnego - Dzień Talentów

21 czerwca 2018 r. o godz. 17.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas młodszych.   

Na szkolnym placu zgromadziły się wszystkie klasy wraz z wychowawczyniami i rodzicami.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły, wspólnym śpiewem hymnu narodowego, pięknym polonezem w wykonaniu dzieci z klasy I b oraz przemówieniem pani dyrektor Alicji Dobosz.

Komers

,,Miło szaleć, kiedy czas po temu…”

15 czerwca kolejny raz odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich gimnazjum tzw. komers. Tym razem uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele bawili się
w lokalu ,,Na Górce”. Impreza tradycyjnie rozpoczęła się polonezem, którego przepięknie zatańczyły pary stworzone z gimnazjalistów. Drugim tańcem, którym popisali się uczniowie był walc, także niezwykle barwnie i profesjonalnie wykonany.

Strony

Subskrybuj Szkoła Podstawowa nr 16 w Przemyślu RSS