Mistrzowskie Interpretacje. Inspiracje, edukacja, integracja.RODODobry StartKonkursyReforma edukacjiMobireg - informacjeAkademia Rodzicabe well at schoolFundusz Pomocy Szkole

Dziennik elektroniczny w Szkole Podstawowej nr 16 w Przemyślu.

Tu znajdziesz informacje dotyczące dziennika (między innymi odzyskiwanie hasła).

Łowcy zagadek z 7 c

7 grudnia 2018 r. klasa 7 c pojechała do Rzeszowa w poszukiwaniu nowych wrażeń w „EscapeRoom”.

Na młodych dedektywów czekały zaaranżowane trzy pokoje z emocjonującymi scenariuszami logicznych łamigłówek. Każdy uczestnik zabawy musiał ,wraz ze swoim zespołem, w ciągu 60 minut wydostać się z pomieszczenia naszpikowanego różnymi zagadkami i dziwnymi gadżetami. Zespoły młodych pogromców tajemnic spisali się świetnie rozwiązując czasami bardzo trudne zadania. Niektórzy rozmyślają o kolejnym wyjeździe…

Przed klasą najpierw nie mniej emocjonujący okres kończącego się semestru…

Warsztaty plastyczne

SP 16

W dniu 28.11.2018 r. klasa 7 c wybrała się do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Celem wizyty był udział w warsztatach plastycznych pt. „Decoupage jako technika ozdabiania przedmiotów”.Tworzenie mały wspaniałych przedmiotów, ze słoików i butelek, techniką „decoupage” ( naklejania wycinanek ) sprawiło wiele frajdy uczestnikom zajęć. W związku z okresem przedświątecznym obowiązywała tematyka Bożego Narodzenia. Warsztaty zakończyły się artystycznym sukcesem w postaci wielokolorowych przedmiotów, które być może „zaszczycą” swoją obecnością świątecznie przystrojone domy.

Dyskoteka

W miniony wtorek , tj. 27 listopada, odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa dla klas IV – VIII. Tradycją jest już , że tego dnia samorząd uczniowski, będący organizatorem tej imprezy, częstuje uczestników własnoręcznie przygotowanymi ciasteczkami z wróżbą w środku. Ponoć są tak pyszne, że nigdy nie jest ich za dużo ;-) Nie zabrakło też innych atrakcji. Było przekłuwania tekturowego serca, karteczki z wróżbami, zabawy i taniec – belgijka, która po licznych, mniej lub bardziej udanych próbach, wyszła całkiem obiecująco!

WYCIECZKA KLASY IVC

W dniu 7 listopada klasa IVC wybrała się na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym punktem wycieczki był Teatr Maska i spektakularne przedstawienie pt.” ZORRO”. Następnie udaliśmy się do FlyParku - największego Parku Trampolin na Podkarpaciu. Uczniowie próbowali swoich sił na ścieżkach akrobatycznych zakończonych koszami, ściankach wspinaczkowych, basenie z gąbkami oraz na trampolinach. Po dużym wysiłku sportowym wybraliśmy się na smaczny posiłek do Macdonalda .

Warsztaty muzyczne

16 października  po raz kolejny odbyły się w naszej szkole warsztaty  muzyczne dla  uczniów rozmiłowanych w muzyce ,śpiewie i tańcu.Tak jak za pierwszym razem ,tak i teraz wszyscy miło  spędzili czas ,na twórczym muzykowaniu.             

Kto wie ,może zajęcia wpłyną na rozwój pasji muzycznych u naszych uczniów. Następne warsztaty już w styczniu!

Tekst zredagowała Elżbieta Kowalska

Informacja o ewaluacji

Drodzy Państwo

 

W roku szkolnym 2018/2019 pracujemy w ramach ewaluacji wewnętrznej nad określeniem, w jaki sposób szkoła promuje i prezentuje wartość ewaluacji. W związku z tym pragniemy uzyskać od Państwa informacje dotyczące rozumienia pojęcia: wartość edukacji, jak również chcielibyśmy sprawdzić w jakim stopniu Państwa oczekiwania w zakresie badanych wartości są zbieżne z programem szkoły.

Klasy III gimnazjum w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

SP 16 Przemyśl

W ubiegły czwartek, tj.  15 listopada, klasy trzecie gimnazjalne odwiedziły nową siedzibę Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ulicy Słowackiego. Uczniowie nie tylko mogli z bliska przyjrzeć się wyposażeniu karetek,  pracy ratowników medycznych i dyspozytorów,  ale przede wszystkim uczestniczyli w pokazie sprzętu AED. Pod nazwą tą kryje się automatyczny defibrylator zewnętrzny, niewielkie urządzenie o genialnym zastosowaniu. Pozwala bowiem za pomocą poleceń głosowych przeprowadzić resuscytację  w sytuacji zatrzymania krążenia, nawet osobie nieposiadającej wiedzy medycznej.

W świecie szklanych bombek"

W dniu 8 listopada 2018r. uczniowie klas 2b i 2d wraz z wychowawcami i mamami wybrali się do Fabryki Baniek w Nowej Dębie. W programie pobytu "w świecie szklanych bombek" były warsztaty, dotyczące sposobu powstania szklanej bańki, ozdabianie swojej bombki oraz zajęcia praktyczne związane z liczeniem pieniędzy podczas zakupów ozdób choinkowych.

Zawody

II miejsce w koszykówce chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Reprezentacja SP 16 na przemyskich obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

W tę szczególną rocznicę odzyskania niepodległości klasa IIIa wraz z wychowawczyniami Agnieszką Ziębą i Moniką Muhln oraz Poczet Sztandarowy w składzie: Agnieszka Bielańska, Oliwia Cap i Maciej Kruszyński mieli zaszczyt reprezentować naszą Szkołę podczas miejskich obchodów. Dołączyła do nas również Pani Dyrektor Alicja Dobosz.

Strony

Subskrybuj Szkoła Podstawowa nr 16 w Przemyślu RSS