SP-16

Z serca dla Reni

Nie sposób opisać tego, co działo się 22 marca 2018 roku w godzinach popołudniowych
w naszej szkole.

Walentynki chóru Triola na Zamku Kazimierzowskim.

SP16 w Przemyślu

"Piosenki sercem malowane" – taki tytuł nosił Walentynkowy koncert na Zamku Kazimierzowskim, do którego nasz chór Triola został zaproszony przez panią dyrektor zamku. To już  kolejny koncert chóru na tej  scenie, bowiem już drugi rok  chór  objęty jest opieką PCKiN Zamek. Podczas koncertu zabrzmiały – jak przystało na tę okoliczność – piosenki  o przyjaźni i miłości. Repertuar tym razem wybierali sami chórzyści,  zaś dyrygent pani Joanna Cioch tylko zaakceptowała. Inwencją twórczą kreatywnością wykazały się najstarsze gimnazjalistki, przygotowując piękny taniec do utworów.

Dzień Otwarty SP 16

SP16 w Przemyślu

"Hej, kolego przedszkolaku, gdy za oknem zima, śnieg biały, zabierz mamę, zabierz tatę, przychodź do nas przyjacielu mały".

Święto Babci i Dziadka

SP16 w Przemyślu

W styczniu uczniowie klasy III a zaprosili kochane Babcie i Dziadków na klasową uroczystość z okazji Ich Święta. Najpierw wnuczęta odśpiewały miłym gościom tradycyjne "Sto lat", potem zaprezentowały specjalnie na tę okazję przygotowane piosenki i wierszyki. Na końcu były życzenia, buziaki, upominki i słodki poczęstunek. Wszyscy byli bardzo wzruszeni i szczęśliwi, bo przecież "wszystko  lepsze jest, milsze, ciekawsze, gdy w domu ma się na zawsze dobrego, kochanego dziadzia i najukochańszą babcię"... Dziękujemy mamom, które pomogły przygotować i podać poczęstunek.

Niedzielne kolędowanie chóru Triola

SP16 w Przemyślu

Wieloletnią tradycją naszego Chóru Triola jest kolędowanie. W tym roku - podczas mszy św. w  kościele na MB Królowej Polski na Kmieciach. Nasi młodzi chórzyści zaśpiewali w wielogłosie zarówno tradycyjne kolędy i  żywiołowe pastorałki  jak i kolędy nowe, niosące  przesłanie współczesnym ludziom.

Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek

SP16 w Przemyślu

Tegoroczny Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek, który odbywał się w dniach 18 – 19 stycznia w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, przyniósł nam jak zwykle wiele pozytywnych wzruszeń we wspaniałej atmosferze, ale także obfitował w sukcesy.  Naszą szkołę pięknie reprezentowały: Julia Muzyczka z kl.4c, Klaudia Tadla z kl. 6c oraz Julia Mielniczek z kl. 7b.

W koncercie laureatów zaś wystąpiły:

Julia Muzyczka zachwycając swą osobowością sceniczną i głosem -  I miejsce

Julia Mielniczek  - wyróżnienie

Spotkanie koordynatorów projektu be-well@school

SP16 w Przemyślu

W dniach 5-7 grudnia 2017 odbyło się już trzecie i zarazem ostatnie spotkanie nauczycieli kierujących projektem be-well@school.eu w ramach programu Erasmus+. Koordynatorów gościła niemiecka szkoła partnerska - Niedersӓchsisches Internatsgymnasium w Esens.

Konkurs powiatowy „Zwierzęta czują”

W październiku na szkolę wylała się cała fala konkursów. Wiadomo, że prym wiodą te przedmiotowe, ale uczniowie młodszych klas też mają się czym pochwalić.

Uczę się – mogę uczyć innych!

Nastała piękna jesień, złote liście zaczynają sypać się z drzew, ale część roślin wciąż kwitnie. W październiku przy placu zabaw pojawiły się fioletowe kwiaty wrzosów. Nie trafiły tam przypadkiem. To zorganizowana akcja łącząca ochronę środowiska z upiększaniem terenu i edukacją najmłodszych.

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W tym roku ŚDTM obchodzony był 29 września 2017 r. Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja jest okazją dla uczniów do przypomnienia i utrwalenia tabliczki mnożenia, natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia i dzielenia.

Subskrybuj RSS - SP-16