SP-16

Konkurs powiatowy „Zwierzęta czują”

W październiku na szkolę wylała się cała fala konkursów. Wiadomo, że prym wiodą te przedmiotowe, ale uczniowie młodszych klas też mają się czym pochwalić.

Uczę się – mogę uczyć innych!

Nastała piękna jesień, złote liście zaczynają sypać się z drzew, ale część roślin wciąż kwitnie. W październiku przy placu zabaw pojawiły się fioletowe kwiaty wrzosów. Nie trafiły tam przypadkiem. To zorganizowana akcja łącząca ochronę środowiska z upiększaniem terenu i edukacją najmłodszych.

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W tym roku ŚDTM obchodzony był 29 września 2017 r. Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja jest okazją dla uczniów do przypomnienia i utrwalenia tabliczki mnożenia, natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia i dzielenia.

Seria koncertów naszego chóru Triola

Choć jeszcze nie minęły dwa miesiące nauki nasi chórzyści już kilkakrotnie prezentowali swe umiejętności na scenach miasta: na Zamku Kazimierzowskim dali koncert pt. „Ping - pong”, zaś w Przemyskiej Bibliotece Publicznej uświetnili obchody Dnia Edukacji Narodowej zorganizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Przemyśla.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z obu imprez:

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13.10 w naszej szkole odbyła sie Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas: Ic i b, IIa, IIIb, c, d oraz klasy IVa i c pod kierunkiem Pań Danuty Szeremety, Jolanty Bobko, Elżbiety Kowalskiej i Bogumiły Bublewicz przygotowali krótką część artystyczną. Zaprezentowane wiersze, piosenki i tańce wszystkim gościom bardzo się podobały. Uczniowie za swój występ otrzymali gromkie brawa.

Tekst zredagowała Bogumiła Bublewicz

Prosimy o wsparcie w głosowaniu!

Projekt złożony przez Stowarzyszenie Szkolne Marzenia, działające przy naszej Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich  bierze udział w III edycji programu "Decydujesz Pomagamy". Można wygrać grant w wysokości 5000 zł.

Celem projektu jest stworzenie ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej przed budynkiem szkoły.

Warsztaty dla dzieci i rodziców

29 Września w naszej szkole odbyły się  po raz pierwszy warsztaty dla dzieci i rodziców pt.” Mamo, tato baw sie ze mną!”.Było to bardzo wesołe i twórcze spotkanie. Dzieci i rodzice wykazali się kreatywnością i dużym poczuciem humoru co widać na załączonych zdjęciach. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia na następnych warsztatach w grudniu.

Tekst zredagowała Elżbieta Kowalska

Wręczono Stypendia Prezydenta Miasta Przemyśla

SP16 w Przemyślu

W czwartek, 21 września 2017r. w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu wręczono Stypendia Prezydenta Miasta Przemyśla za wybitne wyniki w  nauce oraz szczególne osiągnięcia w konkursach, turniejach i olimpiadach.

105 - lecie powstania Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu – koncert chóru Triola

SP16 w Przemyślu

Sobotnie popołudnie 12 września  2017 roku. Docieram do Rynku  naszego miasta. Zaprzyjaźnieni organizatorzy imprezy poprosili nasz chór o koncert w ramach obchodów rocznicy 105 -lecia powstania pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

Sprzątanie świata

SP16 w Przemyślu

Jak co roku w trzeci weekend września uczniowie klas I-III brali udział w ogólnoświatowej akcji ekologicznej "Sprzątanie świata". Najpierw dzieci wysłuchały pogadanki na temat bezpiecznego zbierania śmieci, następnie zaopatrzone w worki i rękawice jednorazowe wyruszyły pod opieką swoich pań posprzątać najbliższy świat. W tym roku nie musieliśmy chodzić daleko,  z racji prowadzonej termomodernizacji budynku naszej szkoły mieliśmy naprawdę dużo do uprzątnięcia wokół niej. Wszystkie śmieci wyrzuciliśmy do kontenerów, a szkolny świat stał się trochę posprzątany.

Subskrybuj RSS - SP-16