SP-16

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W tym roku ŚDTM obchodzony był 29 września 2017 r. Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja jest okazją dla uczniów do przypomnienia i utrwalenia tabliczki mnożenia, natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia i dzielenia.

Seria koncertów naszego chóru Triola

Choć jeszcze nie minęły dwa miesiące nauki nasi chórzyści już kilkakrotnie prezentowali swe umiejętności na scenach miasta: na Zamku Kazimierzowskim dali koncert pt. „Ping - pong”, zaś w Przemyskiej Bibliotece Publicznej uświetnili obchody Dnia Edukacji Narodowej zorganizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Przemyśla.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z obu imprez:

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13.10 w naszej szkole odbyła sie Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas: Ic i b, IIa, IIIb, c, d oraz klasy IVa i c pod kierunkiem Pań Danuty Szeremety, Jolanty Bobko, Elżbiety Kowalskiej i Bogumiły Bublewicz przygotowali krótką część artystyczną. Zaprezentowane wiersze, piosenki i tańce wszystkim gościom bardzo się podobały. Uczniowie za swój występ otrzymali gromkie brawa.

Tekst zredagowała Bogumiła Bublewicz

Prosimy o wsparcie w głosowaniu!

Projekt złożony przez Stowarzyszenie Szkolne Marzenia, działające przy naszej Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich  bierze udział w III edycji programu "Decydujesz Pomagamy". Można wygrać grant w wysokości 5000 zł.

Celem projektu jest stworzenie ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej przed budynkiem szkoły.

Warsztaty dla dzieci i rodziców

29 Września w naszej szkole odbyły się  po raz pierwszy warsztaty dla dzieci i rodziców pt.” Mamo, tato baw sie ze mną!”.Było to bardzo wesołe i twórcze spotkanie. Dzieci i rodzice wykazali się kreatywnością i dużym poczuciem humoru co widać na załączonych zdjęciach. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia na następnych warsztatach w grudniu.

Tekst zredagowała Elżbieta Kowalska

Wręczono Stypendia Prezydenta Miasta Przemyśla

SP16 w Przemyślu

W czwartek, 21 września 2017r. w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu wręczono Stypendia Prezydenta Miasta Przemyśla za wybitne wyniki w  nauce oraz szczególne osiągnięcia w konkursach, turniejach i olimpiadach.

105 - lecie powstania Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu – koncert chóru Triola

SP16 w Przemyślu

Sobotnie popołudnie 12 września  2017 roku. Docieram do Rynku  naszego miasta. Zaprzyjaźnieni organizatorzy imprezy poprosili nasz chór o koncert w ramach obchodów rocznicy 105 -lecia powstania pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

Sprzątanie świata

SP16 w Przemyślu

Jak co roku w trzeci weekend września uczniowie klas I-III brali udział w ogólnoświatowej akcji ekologicznej "Sprzątanie świata". Najpierw dzieci wysłuchały pogadanki na temat bezpiecznego zbierania śmieci, następnie zaopatrzone w worki i rękawice jednorazowe wyruszyły pod opieką swoich pań posprzątać najbliższy świat. W tym roku nie musieliśmy chodzić daleko,  z racji prowadzonej termomodernizacji budynku naszej szkoły mieliśmy naprawdę dużo do uprzątnięcia wokół niej. Wszystkie śmieci wyrzuciliśmy do kontenerów, a szkolny świat stał się trochę posprzątany.

Nowy rok szkolny 2017/2018

Dnia 4.09.2017 r. o godz. 9.00 (klasy I-III) i 10:00 (klasy IV - VII SP oraz II i III Gim) w naszej szkole, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.  Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. P. Dyrektor powitała wszystkich uczniów, a szczególnie tych, którzy po raz pierwszy wstąpili w progi naszej szkoły i życzyła sukcesów i osiągnięć w zdobywaniu wiedzy. Po powitaniu nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów z klas trzecich, którzy obiecali swą pomoc i wsparcie w szkole młodszym koleżankom i kolegom.

78 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

SP16 w Przemyślu

1 września br. Poczet Sztandarowy Szkoły wziął udział w uroczystej mszy św. w kościele O.O. Karmelitów Bosych w intencji ofiar II Wojny Światowej. Dalsza część obchodów odbyła się przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Cmentarzu Wojskowym w Przemyślu. W uroczystości wzięli udział kombatanci, parlamentarzyści, samorządowcy, poczty sztandarowe służb mundurowych, stowarzyszeń i organizacji oraz harcerze.

Subskrybuj RSS - SP-16