SP16 - konkursy

Konkurs muzyczny z języka angielskiego

W dniu 18 grudnia odbył się konkurs muzyczny z języka angielskiego.

Łącznie brało w nim udział 9 grup z klas 4-6 szkoły podstawowej.

Wyniki konkurs:

I miejsce: Alicja Kisiel 6c

Milena Jakielaszek 6c

Klaudia Tadla 6c

Julia Muzyczka 4c

II miejsce: Emilia Kościólko 4d

Natalia Pych 4d

Gabriela Siuta 4d

III miejsce: Kinga Szymczak 4d

Martyna Janicka 4d

Skład komisji: mgr Katarzyna Frydlewicz, mgr Marcelina Specylak, mgr Zbigniew Majgier.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Bezpieczne wakacje 2017”

W środę 25 października, w auli Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „ Bezpieczne wakacje 2017”.

Tematyka konkursu związana była z bezpiecznym zachowaniem w każdej sytuacji, w której może się znaleźć młody człowiek w czasie letniego wypoczynku.

Wielki sukces uczennicy klasy DSD

W dniu 5 czerwca odbył się  IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „Spacerkiem po DACH-u”, którego organizatorem jest Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu. Natomiast patronat naukowy objął Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. 52 uczniów z 17 szkół uczestniczących w drugim i zarazem ostatnim etapie zostało finalistami.

Wręczono nagrody laureatom konkursu „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

W dniu 09 maja 2017 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Przemyślu, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom XIX edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Wręczenia dyplomów i nagród dokonał Sekretarz Miasta – Dariusz Łapa wraz z Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu – Adamem Sosnowskim.

I MIEJSCE DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 16 W KONKURSIE CZYTELNICZYM „BAŚNIOWY ŚWIAT PANA KLEKSA”

SP - 16

25 maja 2017 roku uczniowie naszej szkoły z klasy 3c wzięli udział w XVII Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Baśniowy Świat Pana Kleksa”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 14 w Przemyślu. Oprócz naszej drużyny walczyły reprezentacje ze Szkoły Podstawowej nr 4 i 14. Nasza reprezentacja w składzie: Wiktoria Kowalska, Julia Muzyczka, Natalia Sobkiewicz i Jan Chabowski okazała się najlepsza. Przygotowywaliśmy się do konkursu bardzo długo, mimo to czuliśmy dreszczyk emocji. Większość pytań nie była dla nas trudna i pokonaliśmy przeciwników. Jesteśmy dumni ze zwycięstwa i szczęśliwi.

„Znajomość wierszy J. Tuwima” -konkurs

SP - 16

15 maja 2017 r. w czytelni szkolnej odbył się szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem- „Znajomość wierszy J. Tuwima”. 26 maja ogłoszone zostały wyniki i rozdane pamiątkowe dyplomy i niespodzianki. W konkursie brali udział uczniowie klas drugich. Poziom przygotowania do uczniowskiej rywalizacji był bardzo wysoki. Oto jak przedstawiają się wyniki konkursu:

I miejsce:

Hanna Amarowicz (kl.2b)

II miejsce:

Maja Chludzińska (kl.2c) i Paulina Kijanka (kl.2d)

III miejsce:

Wiktoria Wojnicka- Wlazło (kl.2a) i Oliwia Kochman (kl.2b)

Wyróżnienia :

Konkurs recytatorski dla klas I-III ,,Najpiękniejsze wiersze mojego dzieciństwa”

12 maja 2017 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego ,,Najpiękniejsze wiersze mojego dzieciństwa”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 5 w Przemyślu.

W szkolnych eliminacjach brało udział 10 uczniów:

- z klasy II a – Wiktoria Kud i Wiktoria Wojnicka-Wlazło,

- z klasy II b – Hanna Amarowicz i Patrycja Początek,

- z klasy II c – Karolina Ligęza i Milena Sobol,

- z klasy III c – Aleksandra Kruła, Julia Muzyczka, Laura Pałys i Nataniel Szwedka.

Młodzi Mistrzowie Ortografii i Matematyki

W dniu 17 maja 2017 roku w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu miała miejsce gala podsumowująca dwa konkursy o zasięgu powiatowym, które wyłoniły tegorocznych Mistrzów Ortografii i Matematyki.

Konkurs plastyczny „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

W dniu 9 maja 2017 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Przemyślu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom XIX edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

III edycja konkursu plastycznego ,,Rośliny w lesie”

5 maja 2017 r. w auli edukacyjnej przy Nadleśnictwie Krasiczyn wręczono nagrody zwycięzcom i osobom wyróżnionym w III edycji konkursu plastycznego ,,Rośliny w lesie”.

Na konkurs wpłynęło 387 prac, w tym w kategorii klas I-III – 184 prace.

Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Maja Chludzińska z klasy II c. Przygotowała makietę lasu z charakterystycznymi roślinami rosnącymi w naszych lasach.

Serdecznie Mai gratulujemy.

Tekst redagowała: Aneta Hadam