SP16 - konkursy

„Am Anfang war die Poesie”

SP16 w Przemyślu

W dniu 5 czerwca 2 uczennice klasy 4d- Gabriela Siuta oraz Natalia Pych wzięły udział w V Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej ”Am Anfang war die Poesie”. Uczennice reprezentowały wyróżniająco naszą szkołę w swojej kategorii wiekowej, gdyż zajęły  miejsca na podium- G. Siuta – miejsce I, N. Pych – miejsce II.

„Wybitna laureatka”

SP16 w Przemyślu

Dzień 12 czerwca 2018 to data szczególna dla laureatów konkursów przedmiotowych organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, gdyż osiągnięty sukces został doceniony, a włożony wysiłek nagrodzony  podczas uroczystości w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie. Panie: Kurator Małgorzata Rauch oraz Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart uhonorowały zaangażowanie uczniów oraz ich wyróżniające osiągnięcia. Zdobyli je dzięki ciężkiej pracy oraz wsparciu nauczycieli.

Konkurs recytatorski

SP16 w Przemyślu

W Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu po raz kolejny odbył się cieszący się dużą popularnością konkurs recytatorski związany z Janem Twardowskim. W tym roku jego temat brzmiał „Jan Twardowski - wielki poeta małych słów”. Wzięło w nim udział 30 osób. Szkołę Podstawową nr 16 reprezentowali: Zuzanna Gaweł, Karolina Kupińska, Julia Bajorska i Michał Tkaczyk. Uczestnicy wybrali sobie wiersze, które ich zdaniem najbardziej pasowały do tematu. Każdy wiersz był wyjątkowy i inaczej wyrecytowany. Rywalizacja była zacięta, nie zabrakło też dobrej zabawy .

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w SP16

SP16 w Przemyślu

14 marca obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Uczniowie klas 2ga i 2ge w ramach projektu gimnazjalnego przygotowali prawdziwe święto na cześć tej niezwykłej liczby.

Konkurs czytelniczy

W dniu 21 lutego 2018 r. dla uczczenia  MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pt.: ,,Śladem ukochanych książek”, organizowany przez Szkołę Podstawowa nr 14 w Przemyślu.

Szkolne eliminacje do Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania

SP16 w Przemyślu

W dniu 14 lutego 2018 r. odbył się szkolny etap Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania.

W konkursie wzięło udział siedem klas: 3 a, 3 b, 3 c, 3 d, 5 b, 6 c i 7 b.

Każdą klasę reprezentowali uczniowie wyłonieni w klasowych eliminacjach:

- 3 a – Julia Prachowska,

- 3 b – Hanna Amarowicz, Jakub Błądziński i Miłosz Srogi,

- 3 c – Maja Chludzińska, Karolina Ligęza i Emilia Pudlik,

- 3 d – Martyna Buś, Paulina Kijanka i Igor Ziąber

- 5 b – Oliwia Kowalska i Tymoteusz Sulik,

Olimpiada Sportowo-Edukacyjna

Olimpiada sportowa

W dniach 19-20 lutego 2018 r. już drugi raz odbyła się w naszej szkole ,,Olimpiada Sportowo – Edukacyjna”, w której wzięło udział blisko 300 przemyskich  przedszkolaków z przedszkoli nr 3, 7, 11, 12, 16, 19, 20 oraz ,,Stefanek”, ,,Tęczowe”, ,,Truskawkowe”, ,,Mały Nazaret”, Sióstr Felicjanek. Dyrektor  Szkoły Podstawowej nr 16 mgr Alicja Dobosz uroczyście rozpoczęła zmagania, życząc wszystkim uczestnikom miłej zabawy oraz zadowolenia z przybycia do naszej szkoły. Na wstępie można było obejrzeć występ gimnastyczny uczniów klasy 3 B gimnazjum.

Konkurs muzyczny z języka angielskiego

W dniu 18 grudnia odbył się konkurs muzyczny z języka angielskiego.

Łącznie brało w nim udział 9 grup z klas 4-6 szkoły podstawowej.

Wyniki konkurs:

I miejsce: Alicja Kisiel 6c

Milena Jakielaszek 6c

Klaudia Tadla 6c

Julia Muzyczka 4c

II miejsce: Emilia Kościólko 4d

Natalia Pych 4d

Gabriela Siuta 4d

III miejsce: Kinga Szymczak 4d

Martyna Janicka 4d

Skład komisji: mgr Katarzyna Frydlewicz, mgr Marcelina Specylak, mgr Zbigniew Majgier.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Bezpieczne wakacje 2017”

W środę 25 października, w auli Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „ Bezpieczne wakacje 2017”.

Tematyka konkursu związana była z bezpiecznym zachowaniem w każdej sytuacji, w której może się znaleźć młody człowiek w czasie letniego wypoczynku.

Wielki sukces uczennicy klasy DSD

W dniu 5 czerwca odbył się  IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „Spacerkiem po DACH-u”, którego organizatorem jest Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu. Natomiast patronat naukowy objął Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. 52 uczniów z 17 szkół uczestniczących w drugim i zarazem ostatnim etapie zostało finalistami.

Subskrybuj RSS - SP16 - konkursy