SP16 - wycieczki

Dni Otwarte w Koszarach

13 października 2017 r. klasa II a wzięła udział w Dniu Otwartych Koszar zorganizowanym z okazji święta 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich.

Każdy chętny mógł wejść na teren jednostki i zobaczyć sprzęt oraz uzbrojenie wojskowe, a było co oglądać. Żołnierze zaprezentowali m.in.  pojazdy czterokołowe, czołg , wyrzutnię , moździerz oraz wiele innego rodzaju broni. Poczęstowano nas również pyszną wojskową grochówką. Komentarz dzieci :”Było suuuper!”

Tekst zredagowała Agnieszka Zięba

Bycie piekarzem to nie zabawa

27 września 2017 r. klasa 3 c wybrała się na wycieczkę do piekarni ,,Kłos” w Przemyślu przy ul. Drużbackiej 13. Uczniowie zwiedzili wszystkie jej pomieszczenia, obserwowali pracę piekarzy oraz poszczególne etapy produkcji pieczywa. Z ciekawością przyglądali się pracującym wielkim mieszalnikom do ciasta, czy też maszynie, która sama robi równiutkie bułeczki. Największą atrakcją było samodzielne wyrabianie z ciasta rogalików, bułeczek i obwarzanków. Duże zainteresowanie wzbudził ogromny piec, w którym naraz wypieka się wiele bochenków chleba.

Wizyta w Banku Pekao S.A.

W dniu 4.10.2017 r. klasa 6 c udała się do Banku Pekao S.A. na niezwykle ciekawą lekcję o tym

jaką rolę w naszym życiu pełnią banki. Uczniowie rozpoczęli jedno z trzech spotkań z pracownikami banku w ramach projektu edukacyjnego „Banki i ich funkcje”. Pani Agnieszka, pełniąca funkcję menedżera,  opowiedziała w ciekawy i profesjonalny sposób o tym czym na co dzień zajmują się banki. W wykładzie nie zabrakło interesującej opowieści o historii pieniądza i jaką spełniał i spełnia rolę w życiu człowieka. Emocje sięgnęły  zenitu gdy pani  Bożena przyniosła walutę z różnych krajów,

Klasy II gimnazjum na wycieczce w stolicy

O godzinie 6:50 na szkolnym parkingu klasy drugie gimnazjum: A, C, E i część B zebrały się, by wyruszyć do stolicy naszego kraju – Warszawy. Wyjechaliśmy dwadzieścia minut później, co należy zanotować jako sukces i wstęp do wręcz żołnierskiej punktualności przez cały późniejszy czas trwania wycieczki, nad którym czuwała pani Bogumiła Bzorek.

Od początku razem………..

W sobotnie popołudnie 09 września 2017r. uczniowie klasy IIGC wraz z rodzicami i wychowawczynią wzięli udział w pikniku integracyjnym na stadionie w Ostrowie, aby odpocząć od pierwszego, ale i tak trudnego tygodnia szkoły. Od razu większość zaczęła grać w siatkówkę, a pozostali w badmintona lub po prostu siedzieli na ławkach i nic nie robili (oprócz kibicowania). Po godzinie  kiełbasa była gotowa! Jedliśmy ją ze smakiem i, jak to młodzież gimnazjalna, rozmawialiśmy o wszystkim i niczym. Potem chłopcy poszli grać w piłkę, a dziewczyny powłóczyć się i ze sobą porozmawiać.

Nasi uczniowie w Sejmie RP

W dniach 26 i 27 września wybrani uczniowie naszej szkoły spędzili miło czas na wycieczce w Warszawie. Dzięki uprzejmości posła na Sejm RP Pana Andrzeja Matusiewicza młodzież mogła z bliska przyjrzeć się pracy posłów oraz poznać uroki stolicy.

Program wycieczki był niezwykle interesujący, pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Stare Miasto, przeszli Traktem Królewskim od Zamku Królewskiego obok Pałacu Prezydenckiego aż do Placu Niepodległości, gdzie mogli obejrzeć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W dalszej historycznej części wycieczki zwiedzano Wojskowe Powązki.

6c na wycieczce

W dniu 2.10.2017 r. klasa 6 c udała się na, od dawna wyczekiwaną, wędrówkę w przepiękne jesienne Bieszczady. Początek turystycznej przygody klasa rozpoczęła w Przełęczy Wyżniańskiej. Po ok. 1,5-godzinnym marszu uczniowie bez większego problemu zdobyli   Małą Rawkę /1272 m n.p.m/ skąd mogli podziwiać wspaniałą panoramę Wetliny Caryńskiej i Wetlińskiej. Następnie krótki przemarsz na Wielką Rawkę / 1307 m m n.p.m / i dłuższa chwila na odpoczynek, zdjęcia i posiłek. Po przerwie młodzi turyści wyruszyli w drogę powrotną w stronę Ustrzyk Górnych.

Ognisko integracyjne

30 października 2017 r. przy forcie VIII w Łętowni miało miejsce nie lada wydarzenie. Dzięki pomysłowości i operatywności rodziców trójek klasowych dzieci z klasy I a i I d wraz z rodzicami spotkały się na integracyjnym ognisku. Był to bardzo miły czas rozmów, zabaw, śmiechu, żartów i odkrywania tajemnic kryjących się w forcie, tym bardziej, że pogoda dopisała.

Przemyśl we wrześniu 1939 r.

SP16 w Przemyślu

20 września 2017 r. klasa III c udała się do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej na lekcję poświęconą II wojnie światowej, a szczególnie temu, co działo się w naszym mieście we wrześniu 1939 r. Dzieci z uwagą słuchały opowieści o tragicznych losach miasta, jak i jego mieszkańców oraz obejrzały wystawę zdjęć, mundurów i broni z tego okresu.

Najmocniej poruszył dzieci widok ruin zniszczonych od  bomb kamienic. To była trudna lekcja, ale bardzo ważna.

Tekst redagowała: Aneta Hadam

Wycieczki...czas zacząć :)

W dniu 26.09 2017 r. klasa III a wybrała się na wycieczkę do piekarni w Żurawicy w ramach realizacji tematów związanych z etapami powstawania chleba. Najpierw dzieci obserwowały jak ciasto na chleb miesi się w ogromnej metalowej dzieży, a potem zostawia do wyrośnięcia. Kolejna czynność to ważenie ciasta i formowanie bochenków, by potem umieścić je w nagrzanym do odpowiedniej temperatury piecu. Po upływie określonego czasu pieczywo rumiane i pachnące wyjmuje się z pieca. Największą frajdą dla dzieci była możliwość uczestniczenia w procesie formowaniu bochenków.

Subskrybuj RSS - SP16 - wycieczki