SP16 - wycieczki

„Wyjazd do Rzeszowa klasy 6 c”

W dniu 7 czerwca 2018 r. klasa 6 c udała się do Rzeszowa na dwa wydarzenia. Pierwszym miejscem niezwykle emocjonującym był  Fly Park czyli park trampolin. Duża dawka tzw. „adrenaliny” utrzymywała się przez cały pobyt w tym ciekawym miejscu. Po mega skokach klasa przemieściła się do szczególnego miejsca… gdzie muzyka rozbrzmiewa i koi nerwy. W Filharmonii Podkarpackiej uczniowie wysłuchali przepięknego muzyczno  – słownego utworu gruzińskiego kompozytora oraz fragmentu IV symfonii f-moll op. 36 Piotra Czajkowskiego.

Klasa 6 c w Krakowie

Ależ to była majówka !

Dzień 1:

3b w gospodarstwie agroturystycznym

SP16 w Przemyślu

Zima jednak nie zawiodła. W tym roku także sprawdziło się stare powiedzenie ” Idzie luty –załóż ciepłe buty”. W dniu 6 marca uczniowie klasy III b korzystając z zimowych uroków, cieplutko ubrani, z dobrymi humorami i wielką ochotą na białe szaleństwo wybrali się na kulig do Gospodarstwa Agroturystycznego „Jurta” w Orzechowcach prowadzonego przez p. Michała Rabskiego. Gospodarstwo położone jest w pięknej okolicy i w bliskim sąsiedctwie Fortu Twierdzy Przemyśl.  Atrakcji było co niemiara!

WIZYTA NA STRZELNICY SPORTOWEJ LOK PRZEMYŚL

W dniach 6-8 grudnia 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich odwiedzili Strzelnicę sportową LOK w celu wyłonienia przyszłych reprezentantów naszej szkoły do Ligi Strzeleckiej. Organizatorami wyjścia byli Przemysław Gładki oraz Marek Kania, którzy przez trzy dni objaśniali uczestnikom zasady obowiązujące na strzelnicy, cierpliwie tłumaczyli i pokazywali, jak należy strzelać. Na miejscu wszyscy również mogli liczyć na fachową pomoc pani Katarzyny.

Spotkanie w Piacenzy

SP16 w Przemyślu

Uczniowie klas gimnazjalnych 3gc i 3gb ze Szkoły Podstawowej nr 16 spędzili wyjątkowy tydzień  23 - 27 października we włoskiej Piacenzy, nieopodal Mediolanu, by wraz z gospodarzami oraz uczniami i nauczycielami z Niemiec i Litwy realizować kolejny temat projektu Erasmus +  be-well@school .eu – tym razem be socially@school czyli „jak przetrwać w szkole”.

Wycieczka do Fabryki i Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

26 października 2017 r. uczniowie klasy 2 a i 3 c udali się na wspólną wycieczkę do Fabryki i Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Piękna, słoneczna pogoda w tym dniu była zapowiedzią cudnych wrażeń.

„Rowerem po Pogórzu Przemyskim”

W dniach 19 i 20.10.2017 r. klasa 6 c uczestniczyła w jesiennej wycieczce rowerowej szlakiem Twierdzy Przemyśl.

Klasa 1d w Parku Miejskim

(…) W złotym szeleście stoi klon
i szumi jak muzyka.
A złoto, poszum czyjeż są?
Toć pana Października.
(Hanna Januszewska)

Dni Otwarte w Koszarach

13 października 2017 r. klasa II a wzięła udział w Dniu Otwartych Koszar zorganizowanym z okazji święta 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich.

Każdy chętny mógł wejść na teren jednostki i zobaczyć sprzęt oraz uzbrojenie wojskowe, a było co oglądać. Żołnierze zaprezentowali m.in.  pojazdy czterokołowe, czołg , wyrzutnię , moździerz oraz wiele innego rodzaju broni. Poczęstowano nas również pyszną wojskową grochówką. Komentarz dzieci :”Było suuuper!”

Tekst zredagowała Agnieszka Zięba

Bycie piekarzem to nie zabawa

27 września 2017 r. klasa 3 c wybrała się na wycieczkę do piekarni ,,Kłos” w Przemyślu przy ul. Drużbackiej 13. Uczniowie zwiedzili wszystkie jej pomieszczenia, obserwowali pracę piekarzy oraz poszczególne etapy produkcji pieczywa. Z ciekawością przyglądali się pracującym wielkim mieszalnikom do ciasta, czy też maszynie, która sama robi równiutkie bułeczki. Największą atrakcją było samodzielne wyrabianie z ciasta rogalików, bułeczek i obwarzanków. Duże zainteresowanie wzbudził ogromny piec, w którym naraz wypieka się wiele bochenków chleba.

Subskrybuj RSS - SP16 - wycieczki