SP16 - wycieczki

Wycieczka klasy 4 B

SP 16

Nasza pierwsza wycieczka z nowym wychowawcą W piątek, 14 września uczniowie klasy 4b mieli zaplanowaną wycieczkę do Rzeszowa i Jarosławia. O godzinie 8:30 odbyła się zbiórka na parkingu koło ,,Orlika”. Pełni entuzjazmu, żegnani przez rodziców, wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy na pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym. Kierunek Rzeszów - FlyPark . W autobusie wychowawca, pan Rafał Kupecki, poinformował o zasad panujących podczas jazdy i całej wycieczki. Uczniami opiekowali się: pan Przemysław Gładki oraz rodzice, pani Joanna i pan Wojciech.

A MOŻE ... MORZE! ZIELONA SZKOŁA W JAROSŁAWCU

SP16 w Przemyślu

Zielona szkoła na stałe zagościła w kalendarzu wycieczek Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi. Od kilku lat dzięki chęci dzieci i rodziców oraz nauczycieli uczniowie mogą korzystać z takiej formy wyjazdów. Niezmiennie zielona szkoła cieszy się popularnością wśród dzieci i młodzieży. Nie bez powodu. Przeniesienie zajęć dydaktyczno – wychowawczych i opiekuńczych poza ławkę szkolną, w inne, atrakcyjne pod wieloma względami miejsce, to doskonały sposób na kształtowanie umysłu, charakteru i osobowości dziecka.

„Wyjazd do Rzeszowa klasy 6 c”

W dniu 7 czerwca 2018 r. klasa 6 c udała się do Rzeszowa na dwa wydarzenia. Pierwszym miejscem niezwykle emocjonującym był  Fly Park czyli park trampolin. Duża dawka tzw. „adrenaliny” utrzymywała się przez cały pobyt w tym ciekawym miejscu. Po mega skokach klasa przemieściła się do szczególnego miejsca… gdzie muzyka rozbrzmiewa i koi nerwy. W Filharmonii Podkarpackiej uczniowie wysłuchali przepięknego muzyczno  – słownego utworu gruzińskiego kompozytora oraz fragmentu IV symfonii f-moll op. 36 Piotra Czajkowskiego.

Klasa 6 c w Krakowie

Ależ to była majówka !

Dzień 1:

3b w gospodarstwie agroturystycznym

SP16 w Przemyślu

Zima jednak nie zawiodła. W tym roku także sprawdziło się stare powiedzenie ” Idzie luty –załóż ciepłe buty”. W dniu 6 marca uczniowie klasy III b korzystając z zimowych uroków, cieplutko ubrani, z dobrymi humorami i wielką ochotą na białe szaleństwo wybrali się na kulig do Gospodarstwa Agroturystycznego „Jurta” w Orzechowcach prowadzonego przez p. Michała Rabskiego. Gospodarstwo położone jest w pięknej okolicy i w bliskim sąsiedctwie Fortu Twierdzy Przemyśl.  Atrakcji było co niemiara!

WIZYTA NA STRZELNICY SPORTOWEJ LOK PRZEMYŚL

W dniach 6-8 grudnia 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich odwiedzili Strzelnicę sportową LOK w celu wyłonienia przyszłych reprezentantów naszej szkoły do Ligi Strzeleckiej. Organizatorami wyjścia byli Przemysław Gładki oraz Marek Kania, którzy przez trzy dni objaśniali uczestnikom zasady obowiązujące na strzelnicy, cierpliwie tłumaczyli i pokazywali, jak należy strzelać. Na miejscu wszyscy również mogli liczyć na fachową pomoc pani Katarzyny.

Spotkanie w Piacenzy

SP16 w Przemyślu

Uczniowie klas gimnazjalnych 3gc i 3gb ze Szkoły Podstawowej nr 16 spędzili wyjątkowy tydzień  23 - 27 października we włoskiej Piacenzy, nieopodal Mediolanu, by wraz z gospodarzami oraz uczniami i nauczycielami z Niemiec i Litwy realizować kolejny temat projektu Erasmus +  be-well@school .eu – tym razem be socially@school czyli „jak przetrwać w szkole”.

Wycieczka do Fabryki i Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

26 października 2017 r. uczniowie klasy 2 a i 3 c udali się na wspólną wycieczkę do Fabryki i Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Piękna, słoneczna pogoda w tym dniu była zapowiedzią cudnych wrażeń.

„Rowerem po Pogórzu Przemyskim”

W dniach 19 i 20.10.2017 r. klasa 6 c uczestniczyła w jesiennej wycieczce rowerowej szlakiem Twierdzy Przemyśl.

Klasa 1d w Parku Miejskim

(…) W złotym szeleście stoi klon
i szumi jak muzyka.
A złoto, poszum czyjeż są?
Toć pana Października.
(Hanna Januszewska)