SP16 - wycieczki

WIZYTA NA STRZELNICY SPORTOWEJ LOK PRZEMYŚL

W dniach 6-8 grudnia 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich odwiedzili Strzelnicę sportową LOK w celu wyłonienia przyszłych reprezentantów naszej szkoły do Ligi Strzeleckiej. Organizatorami wyjścia byli Przemysław Gładki oraz Marek Kania, którzy przez trzy dni objaśniali uczestnikom zasady obowiązujące na strzelnicy, cierpliwie tłumaczyli i pokazywali, jak należy strzelać. Na miejscu wszyscy również mogli liczyć na fachową pomoc pani Katarzyny.

Spotkanie w Piacenzy

SP16 w Przemyślu

Uczniowie klas gimnazjalnych 3gc i 3gb ze Szkoły Podstawowej nr 16 spędzili wyjątkowy tydzień  23 - 27 października we włoskiej Piacenzy, nieopodal Mediolanu, by wraz z gospodarzami oraz uczniami i nauczycielami z Niemiec i Litwy realizować kolejny temat projektu Erasmus +  be-well@school .eu – tym razem be socially@school czyli „jak przetrwać w szkole”.

Wycieczka do Fabryki i Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

26 października 2017 r. uczniowie klasy 2 a i 3 c udali się na wspólną wycieczkę do Fabryki i Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Piękna, słoneczna pogoda w tym dniu była zapowiedzią cudnych wrażeń.

„Rowerem po Pogórzu Przemyskim”

W dniach 19 i 20.10.2017 r. klasa 6 c uczestniczyła w jesiennej wycieczce rowerowej szlakiem Twierdzy Przemyśl.

Klasa 1d w Parku Miejskim

(…) W złotym szeleście stoi klon
i szumi jak muzyka.
A złoto, poszum czyjeż są?
Toć pana Października.
(Hanna Januszewska)

Dni Otwarte w Koszarach

13 października 2017 r. klasa II a wzięła udział w Dniu Otwartych Koszar zorganizowanym z okazji święta 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich.

Każdy chętny mógł wejść na teren jednostki i zobaczyć sprzęt oraz uzbrojenie wojskowe, a było co oglądać. Żołnierze zaprezentowali m.in.  pojazdy czterokołowe, czołg , wyrzutnię , moździerz oraz wiele innego rodzaju broni. Poczęstowano nas również pyszną wojskową grochówką. Komentarz dzieci :”Było suuuper!”

Tekst zredagowała Agnieszka Zięba

Bycie piekarzem to nie zabawa

27 września 2017 r. klasa 3 c wybrała się na wycieczkę do piekarni ,,Kłos” w Przemyślu przy ul. Drużbackiej 13. Uczniowie zwiedzili wszystkie jej pomieszczenia, obserwowali pracę piekarzy oraz poszczególne etapy produkcji pieczywa. Z ciekawością przyglądali się pracującym wielkim mieszalnikom do ciasta, czy też maszynie, która sama robi równiutkie bułeczki. Największą atrakcją było samodzielne wyrabianie z ciasta rogalików, bułeczek i obwarzanków. Duże zainteresowanie wzbudził ogromny piec, w którym naraz wypieka się wiele bochenków chleba.

Wizyta w Banku Pekao S.A.

W dniu 4.10.2017 r. klasa 6 c udała się do Banku Pekao S.A. na niezwykle ciekawą lekcję o tym

jaką rolę w naszym życiu pełnią banki. Uczniowie rozpoczęli jedno z trzech spotkań z pracownikami banku w ramach projektu edukacyjnego „Banki i ich funkcje”. Pani Agnieszka, pełniąca funkcję menedżera,  opowiedziała w ciekawy i profesjonalny sposób o tym czym na co dzień zajmują się banki. W wykładzie nie zabrakło interesującej opowieści o historii pieniądza i jaką spełniał i spełnia rolę w życiu człowieka. Emocje sięgnęły  zenitu gdy pani  Bożena przyniosła walutę z różnych krajów,

Klasy II gimnazjum na wycieczce w stolicy

O godzinie 6:50 na szkolnym parkingu klasy drugie gimnazjum: A, C, E i część B zebrały się, by wyruszyć do stolicy naszego kraju – Warszawy. Wyjechaliśmy dwadzieścia minut później, co należy zanotować jako sukces i wstęp do wręcz żołnierskiej punktualności przez cały późniejszy czas trwania wycieczki, nad którym czuwała pani Bogumiła Bzorek.

Od początku razem………..

W sobotnie popołudnie 09 września 2017r. uczniowie klasy IIGC wraz z rodzicami i wychowawczynią wzięli udział w pikniku integracyjnym na stadionie w Ostrowie, aby odpocząć od pierwszego, ale i tak trudnego tygodnia szkoły. Od razu większość zaczęła grać w siatkówkę, a pozostali w badmintona lub po prostu siedzieli na ławkach i nic nie robili (oprócz kibicowania). Po godzinie  kiełbasa była gotowa! Jedliśmy ją ze smakiem i, jak to młodzież gimnazjalna, rozmawialiśmy o wszystkim i niczym. Potem chłopcy poszli grać w piłkę, a dziewczyny powłóczyć się i ze sobą porozmawiać.

Subskrybuj RSS - SP16 - wycieczki